Суперлига 2019

2019 йилги Суперлига биринчи давраси учрашувлари тақвими

Профессионал футбол лигаси 2019 йилги мавсум биринчи давраси учун тақвимини тақдим этади.

Бунда ФИФА кунлари, Осиё чемпионлар лигаси мусобақаси ва байрамларимиз инобатга олинган. Суперлиганинг дастлабки тур учрашувлари 8-9-10 март кунлари бўлиб ўтади.

Қайд этиш жоиз, 1-тур учрашувлари доирасидан ўрин олган “Андижон” ҳамда “Қизилқум” жамоалари ўйини Андижондаги “Соғлом авлод” стадиони тайёр эмаслиги сабаб Навоийда бўлиб ўтади. Шунингдек, Наманганда ва Қўқонда ҳам стадионлар ҳали учрашувларни қабул қила олмайди. Шу сабаб “Навбаҳор” – “Қўқон-1912” учрашуви ўтадиган стадион кейинроқ маълум қилинади.

1-тур
8 март, жума

17:00 ҚИЗИЛҚУМ — АНДИЖОН
19:00 ПАХТАКОР — ЛОКОМОТИВ
9 март, шанба
16:00 ДИНАМО — НАСАФ
18:00 АГМК — БУХОРО
10 март, якшанба
14:00 СУРХОН — МЕТАЛЛУРГ
16:00 НАВБАҲОР — ҚЎҚОН-1912
18:00 СЎҒДИЁНА — БУНЁДКОР

2-тур
29 март, жума

МЕТАЛЛУРГ — БУХОРО
ҚИЗИЛҚУМ — АГМК
30 март, шанба
СУРХОН — ДИНАМО
ЛОКОМОТИВ — НАВБАҲОР
31 март, якшанба
ҚЎҚОН-1912 — АНДИЖОН
БУНЁДКОР — ПАХТАКОР
НАСАФ — СЎҒДИЁНА

3-тур
5 апрель, жума

АНДИЖОН — ЛОКОМОТИВ
ПАХТАКОР — НАСАФ
6 апрель, шанба
НАВБАҲОР — БУНЁДКОР
ДИНАМО — МЕТАЛЛУРГ
7 апрель, якшанба
БУХОРО — ҚИЗИЛҚУМ
АГМК — ҚЎҚОН-1912
СЎҒДИЁНА — СУРХОН

4-тур
12 апрель, жума

МЕТАЛЛУРГ — ҚИЗИЛҚУМ
НАСАФ — НАВБАҲОР
13 апрель, шанба
БУНЁДКОР — АНДИЖОН
ДИНАМО — СЎҒДИЁНА
14 апрель, якшанба
ЛОКОМОТИВ — АГМК
ҚЎҚОН-1912 — БУХОРО
СУРХОН — ПАХТАКОР

5-тур
18 апрель, пайшанба

БУХОРО — ЛОКОМОТИВ
ПАХТАКОР — ДИНАМО
19 апрель, жума
ҚИЗИЛҚУМ — ҚЎҚОН-1912
20 апрель, шанба
АНДИЖОН — НАСАФ
АГМК — БУНЁДКОР
21 апрель, якшанба
СЎҒДИЁНА — МЕТАЛЛУРГ
НАВБАҲОР — СУРХОН

6-тур
26 апрель, жума

ДИНАМО — НАВБАҲОР
НАСАФ — АГМК
БУНЁДКОР — БУХОРО
27 апрель, шанба
ЛОКОМОТИВ — ҚИЗИЛҚУМ
СЎҒДИЁНА — ПАХТАКОР
МЕТАЛЛУРГ — ҚЎҚОН-1912
СУРХОН — АНДИЖОН

7-тур
3 май, жума

ҚЎҚОН-1912 — ЛОКОМОТИВ
ПАХТАКОР — МЕТАЛЛУРГ
4 май, шанба
НАВБАҲОР — СЎҒДИЁНА
БУХОРО — НАСАФ
5 май, якшанба
АНДИЖОН — ДИНАМО
АГМК — СУРХОН
ҚИЗИЛҚУМ — БУНЁДКОР

8-тур
10 май, жума

СЎҒДИЁНА — АНДИЖОН
НАСАФ — ҚИЗИЛҚУМ
11 май, шанба
ДИНАМО — АГМК
ПАХТАКОР — НАВБАҲОР
12 май, якшанба
БУНЁДКОР — ҚЎҚОН-1912
МЕТАЛЛУРГ — ЛОКОМОТИВ
СУРХОН — БУХОРО

9-тур
16 май, пайшанба

АНДИЖОН — ПАХТАКОР
17 май, жума
ЛОКОМОТИВ — БУНЁДКОР
18 май, шанба
ҚИЗИЛҚУМ — СУРХОН
ҚЎҚОН-1912 — НАСАФ
19 май, якшанба
НАВБАҲОР — МЕТАЛЛУРГ
АГМК — СЎҒДИЁНА
БУХОРО — ДИНАМО

10-тур
25 май, шанба

СУРХОН — ҚЎҚОН-1912
НАВБАҲОР — АНДИЖОН
МЕТАЛЛУРГ — БУНЁДКОР
ДИНАМО — ҚИЗИЛҚУМ
26 май, якшанба
НАСАФ — ЛОКОМОТИВ
СЎҒДИЁНА — БУХОРО
ПАХТАКОР — АГМК

11-тур
14 июнь, жума

ЛОКОМОТИВ — СУРХОН
БУХОРО — ПАХТАКОР
15 июнь, шанба
ҚИЗИЛҚУМ — СЎҒДИЁНА
ҚЎҚОН-1912 — ДИНАМО
16 июнь, якшанба
АНДИЖОН — МЕТАЛЛУРГ
АГМК — НАВБАҲОР
БУНЁДКОР — НАСАФ

12-тур
21 июнь, жума

ДИНАМО — ЛОКОМОТИВ
ПАХТАКОР — ҚИЗИЛҚУМ
22 июнь, шанба
СЎҒДИЁНА — ҚЎҚОН-1912
АНДИЖОН — АГМК
23 июнь, якшанба
МЕТАЛЛУРГ — НАСАФ
НАВБАҲОР — БУХОРО
СУРХОН — БУНЁДКОР

13-тур
28 июнь, жума

БУНЁДКОР — ДИНАМО
ҚИЗИЛҚУМ — НАВБАҲОР
АГМК — МЕТАЛЛУРГ
29 июнь, шанба
БУХОРО — АНДИЖОН
ҚЎҚОН-1912 — ПАХТАКОР
НАСАФ — СУРХОН
ЛОКОМОТИВ — СЎҒДИЁНА

Суперлига иккинчи давра учрашувлари тақвими

Ўзбекистон Суперлигаси иккинчи давра учрашувлари тақвими тасдиқланди.

Унга кўра, жамоалар 26 июль санасидан 14-тур учрашувларини бошлашади ва 30 ноябрь, шанба куни сўнгги тур ўйинларини ўтказишади.

14-тур
26 июль, жума

НАВБАҲОР — ҚИЗИЛҚУМ
СЎҒДИЁНА — ЛОКОМОТИВ
ПАХТАКОР — ҚЎҚОН-1912
27 июль, шанба
АНДИЖОН — БУХОРО
СУРХОН — НАСАФ
ДИНАМО — БУНЁДКОР
МЕТАЛЛУРГ — АГМК

15-тур
30 июль, сешанба

ҚИЗИЛҚУМ — ПАХТАКОР
ҚЎҚОН-1912 — СЎҒДИЁНА
ЛОКОМОТИВ — ДИНАМО
31 июль, чоршанба
БУХОРО — НАВБАҲОР
АГМК — АНДИЖОН
НАСАФ — МЕТАЛЛУРГ
БУНЁДКОР — СУРХОН

16-тур
10 август, шанба

ПАХТАКОР — БУХОРО
СУРХОН — ЛОКОМОТИВ
ДИНАМО — ҚЎҚОН-1912
11 август, якшанба

СЎҒДИЁНА — ҚИЗИЛҚУМ
НАВБАҲОР — АГМК
НАСАФ — БУНЁДКОР
МЕТАЛЛУРГ — АНДИЖОН

17-тур
17 август, шанба

БУНЁДКОР — МЕТАЛЛУРГ
БУХОРО — СЎҒДИЁНА
АНДИЖОН — НАВБАҲОР
18 август, якшанба
ЛОКОМОТИВ — НАСАФ
ҚЎҚОН-1912 — СУРХОН
ҚИЗИЛҚУМ — ДИНАМО
АГМК — ПАХТАКОР

18-тур
12 сентябрь, пайшанба

СУРХОН — ҚИЗИЛҚУМ
ДИНАМО — БУХОРО
13 сентябрь, жума
ПАХТАКОР — АНДИЖОН
СЎҒДИЁНА — АГМК
14 сентябрь, шанба
БУНЁДКОР — ЛОКОМОТИВ
НАСАФ — ҚЎҚОН-1912
МЕТАЛЛУРГ — НАВБАҲОР

19-тур
20 сентябрь, жума

БУХОРО — СУРХОН
АНДИЖОН — СЎҒДИЁНА
21 сентябрь, шанба
НАВБАҲОР — ПАХТАКОР
ҚИЗИЛҚУМ — НАСАФ
АГМК — ДИНАМО
22 сентябрь, якшанба
ҚЎҚОН-1912 — БУНЁДКОР
ЛОКОМОТИВ — МЕТАЛЛУРГ

20-тур
28 сентябрь, шанба

ДИНАМО — АНДИЖОН
СУРХОН — АГМК
НАСАФ — БУХОРО
29 сентябрь, якшанба
БУНЁДКОР — ҚИЗИЛҚУМ
ҚЎҚОН-1912 — ЛОКОМОТИВ
МЕТАЛЛУРГ — ПАХТАКОР
СЎҒДИЁНА — НАВБАҲОР

21-тур
18 октябрь, жума
АГМК — НАСАФ

НАВБАҲОР — ДИНАМО
19 октябрь, шанба
ҚЎҚОН-1912 — МЕТАЛЛУРГ
ПАХТАКОР — СЎҒДИЁНА
20 октябрь, якшанба
ҚИЗИЛҚУМ — ЛОКОМОТИВ
АНДИЖОН — СУРХОН
БУНЁДКОР — БУХОРО

22-тур
29 октябрь, сешанба

ДИНАМО — ПАХТАКОР
НАСАФ — АНДИЖОН
БУНЁДКОР — АГМК
30 октябрь, чоршанба
ЛОКОМОТИВ — БУХОРО
ҚЎҚОН-1912 — ҚИЗИЛҚУМ
МЕТАЛЛУРГ — СЎҒДИЁНА
СУРХОН — НАВБАҲОР

23-тур
6 ноябрь, чоршанба

БУХОРО — ҚЎҚОН-1912
СЎҒДИЁНА — ДИНАМО
ПАХТАКОР — СУРХОН
АНДИЖОН — БУНЁДКОР
7 ноябрь, пайшанба
НАВБАҲОР — НАСАФ
АГМК — ЛОКОМОТИВ
ҚИЗИЛҚУМ — МЕТАЛЛУРГ

24-тур
22 ноябрь, жума

ҚЎҚОН-1912 — АГМК
СУРХОН — СЎҒДИЁНА
ҚИЗИЛҚУМ — БУХОРО
БУНЁДКОР — НАВБАҲОР
23 ноябрь, шанба
НАСАФ — ПАХТАКОР
МЕТАЛЛУРГ — ДИНАМО
АНДИЖОН — ЛОКОМОТИВ

25-тур
27 ноябрь, чоршанба

БУХОРО — МЕТАЛЛУРГ
АГМК — ҚИЗИЛҚУМ
ДИНАМО — СУРХОН
НАВБАҲОР — ЛОКОМОТИВ
АНДИЖОН — ҚЎҚОН-1912
ПАХТАКОР — БУНЁДКОР
СЎҒДИЁНА — НАСАФ

26-тур
30 ноябрь, шанба

АНДИЖОН — ҚИЗИЛҚУМ
ЛОКОМОТИВ — ПАХТАКОР
НАСАФ — ДИНАМО
БУХОРО — АГМК
МЕТАЛЛУРГ — СУРХОН
ҚЎҚОН-1912 — НАВБАҲОР
БУНЁДКОР — СЎҒДИЁНА