Суперлига 2019

2019 йилги Суперлига биринчи давраси учрашувлари тақвими

Профессионал футбол лигаси 2019 йилги мавсум биринчи давраси учун тақвимини тақдим этади.

Бунда ФИФА кунлари, Осиё чемпионлар лигаси мусобақаси ва байрамларимиз инобатга олинган. Суперлиганинг дастлабки тур учрашувлари 8-9-10 март кунлари бўлиб ўтади.

Қайд этиш жоиз, 1-тур учрашувлари доирасидан ўрин олган “Андижон” ҳамда “Қизилқум” жамоалари ўйини Андижондаги “Соғлом авлод” стадиони тайёр эмаслиги сабаб Навоийда бўлиб ўтади. Шунингдек, Наманганда ва Қўқонда ҳам стадионлар ҳали учрашувларни қабул қила олмайди. Шу сабаб “Навбаҳор” – “Қўқон-1912” учрашуви ўтадиган стадион кейинроқ маълум қилинади.

1-тур
8 март, жума

17:00 ҚИЗИЛҚУМ — АНДИЖОН
19:00 ПАХТАКОР — ЛОКОМОТИВ
9 март, шанба
16:00 ДИНАМО — НАСАФ
18:00 АГМК — БУХОРО
10 март, якшанба
14:00 СУРХОН — МЕТАЛЛУРГ
16:00 НАВБАҲОР — ҚЎҚОН-1912
18:00 СЎҒДИЁНА — БУНЁДКОР

2-тур
29 март, жума

МЕТАЛЛУРГ — БУХОРО
ҚИЗИЛҚУМ — АГМК
30 март, шанба
СУРХОН — ДИНАМО
ЛОКОМОТИВ — НАВБАҲОР
31 март, якшанба
ҚЎҚОН-1912 — АНДИЖОН
БУНЁДКОР — ПАХТАКОР
НАСАФ — СЎҒДИЁНА

3-тур
5 апрель, жума

АНДИЖОН — ЛОКОМОТИВ
ПАХТАКОР — НАСАФ
6 апрель, шанба
НАВБАҲОР — БУНЁДКОР
ДИНАМО — МЕТАЛЛУРГ
7 апрель, якшанба
БУХОРО — ҚИЗИЛҚУМ
АГМК — ҚЎҚОН-1912
СЎҒДИЁНА — СУРХОН

4-тур
12 апрель, жума

МЕТАЛЛУРГ — ҚИЗИЛҚУМ
НАСАФ — НАВБАҲОР
13 апрель, шанба
БУНЁДКОР — АНДИЖОН
ДИНАМО — СЎҒДИЁНА
14 апрель, якшанба
ЛОКОМОТИВ — АГМК
ҚЎҚОН-1912 — БУХОРО
СУРХОН — ПАХТАКОР

5-тур
18 апрель, пайшанба

БУХОРО — ЛОКОМОТИВ
ПАХТАКОР — ДИНАМО
19 апрель, жума
ҚИЗИЛҚУМ — ҚЎҚОН-1912
20 апрель, шанба
АНДИЖОН — НАСАФ
АГМК — БУНЁДКОР
21 апрель, якшанба
СЎҒДИЁНА — МЕТАЛЛУРГ
НАВБАҲОР — СУРХОН

6-тур
26 апрель, жума

ДИНАМО — НАВБАҲОР
НАСАФ — АГМК
БУНЁДКОР — БУХОРО
27 апрель, шанба
ЛОКОМОТИВ — ҚИЗИЛҚУМ
СЎҒДИЁНА — ПАХТАКОР
МЕТАЛЛУРГ — ҚЎҚОН-1912
СУРХОН — АНДИЖОН

7-тур
3 май, жума

ҚЎҚОН-1912 — ЛОКОМОТИВ
ПАХТАКОР — МЕТАЛЛУРГ
4 май, шанба
НАВБАҲОР — СЎҒДИЁНА
БУХОРО — НАСАФ
5 май, якшанба
АНДИЖОН — ДИНАМО
АГМК — СУРХОН
ҚИЗИЛҚУМ — БУНЁДКОР

8-тур
10 май, жума

СЎҒДИЁНА — АНДИЖОН
НАСАФ — ҚИЗИЛҚУМ
11 май, шанба
ДИНАМО — АГМК
ПАХТАКОР — НАВБАҲОР
12 май, якшанба
БУНЁДКОР — ҚЎҚОН-1912
МЕТАЛЛУРГ — ЛОКОМОТИВ
СУРХОН — БУХОРО

9-тур
16 май, пайшанба

АНДИЖОН — ПАХТАКОР
17 май, жума
ЛОКОМОТИВ — БУНЁДКОР
18 май, шанба
ҚИЗИЛҚУМ — СУРХОН
ҚЎҚОН-1912 — НАСАФ
19 май, якшанба
НАВБАҲОР — МЕТАЛЛУРГ
АГМК — СЎҒДИЁНА
БУХОРО — ДИНАМО

10-тур
25 май, шанба

СУРХОН — ҚЎҚОН-1912
НАВБАҲОР — АНДИЖОН
МЕТАЛЛУРГ — БУНЁДКОР
ДИНАМО — ҚИЗИЛҚУМ
26 май, якшанба
НАСАФ — ЛОКОМОТИВ
СЎҒДИЁНА — БУХОРО
ПАХТАКОР — АГМК

11-тур
14 июнь, жума

ЛОКОМОТИВ — СУРХОН 5-1
БУХОРО — ПАХТАКОР 0-5
15 июнь, шанба
ҚИЗИЛҚУМ — СЎҒДИЁНА 1-1
ҚЎҚОН-1912 — ДИНАМО 2-2
16 июнь, якшанба
АНДИЖОН — МЕТАЛЛУРГ 1-1
АГМК — НАВБАҲОР 1-1
БУНЁДКОР — НАСАФ 1-1

12-тур
21 июнь, жума

ДИНАМО — ЛОКОМОТИВ
ПАХТАКОР — ҚИЗИЛҚУМ
22 июнь, шанба
СЎҒДИЁНА — ҚЎҚОН-1912 2-2
АНДИЖОН — АГМК 1-2
23 июнь, якшанба
МЕТАЛЛУРГ — НАСАФ 0-1
НАВБАҲОР — БУХОРО 3-1
СУРХОН — БУНЁДКОР 2-0

13-тур
28 июнь, жума

БУНЁДКОР — ДИНАМО 1-2
ҚИЗИЛҚУМ — НАВБАҲОР 1-2
АГМК — МЕТАЛЛУРГ 1-1
29 июнь, шанба
БУХОРО — АНДИЖОН 1-0
ҚЎҚОН-1912 — ПАХТАКОР 1-2
НАСАФ — СУРХОН 2-0
ЛОКОМОТИВ — СЎҒДИЁНА 2-0

Суперлига иккинчи давра учрашувлари тақвими

Ўзбекистон Суперлигаси иккинчи давра учрашувлари тақвими тасдиқланди.

Унга кўра, жамоалар 26 июль санасидан 14-тур учрашувларини бошлашади ва 30 ноябрь, шанба куни сўнгги тур ўйинларини ўтказишади.

Суперлига 2-давра тақвими
14-тур
26 июль, жума

НАВБАҲОР — ҚИЗИЛҚУМ
СЎҒДИЁНА — ЛОКОМОТИВ
ПАХТАКОР — ҚЎҚОН-1912
27 июль, шанба
АНДИЖОН — БУХОРО
СУРХОН — НАСАФ
ДИНАМО — БУНЁДКОР
МЕТАЛЛУРГ — АГМК

15-тур
30 июль, сешанба

ҚИЗИЛҚУМ — ПАХТАКОР
ҚЎҚОН-1912 — СЎҒДИЁНА
ЛОКОМОТИВ — ДИНАМО
31 июль, чоршанба
БУХОРО — НАВБАҲОР
АГМК — АНДИЖОН
НАСАФ — МЕТАЛЛУРГ
БУНЁДКОР — СУРХОН

Ўзбекистон кубоги
1/8 финал (3-4 август)


16-тур
10 август, шанба

ПАХТАКОР — БУХОРО
СУРХОН — ЛОКОМОТИВ
ДИНАМО — ҚЎҚОН-1912
11 август, якшанба
СЎҒДИЁНА — ҚИЗИЛҚУМ
НАВБАҲОР — АГМК
НАСАФ — БУНЁДКОР
МЕТАЛЛУРГ — АНДИЖОН

Лига кубоги
1/4 финал (14 август)

17-тур
17 август, шанба

АГМК — ПАХТАКОР
БУХОРО — СЎҒДИЁНА
ҚЎҚОН-1912 — СУРХОН
ЛОКОМОТИВ — НАСАФ
18 август, якшанба
АНДИЖОН — НАВБАҲОР
БУНЁДКОР — МЕТАЛЛУРГ
ҚИЗИЛҚУМ — ДИНАМО

Ўзбекистон кубоги
1/4 финал (21-22 август)

18-тур
26 август, душанба

БУНЁДКОР — ЛОКОМОТИВ
МЕТАЛЛУРГ — НАВБАҲОР
ДИНАМО — БУХОРО
27 август, сешанба

ПАХТАКОР — АНДИЖОН
НАСАФ — ҚЎҚОН-1912
СЎҒДИЁНА — АГМК
28 август, чоршанба
СУРХОН — ҚИЗИЛҚУМ

19-тур
13 сентябрь, жума

БУХОРО — СУРХОН
АНДИЖОН — СЎҒДИЁНА
14 сентябрь, шанба
ҚЎҚОН-1912 — БУНЁДКОР
ҚИЗИЛҚУМ — НАСАФ
АГМК — ДИНАМО
15 сентябрь, якшанба
НАВБАҲОР — ПАХТАКОР
ЛОКОМОТИВ — МЕТАЛЛУРГ

20-тур
20 сентябрь, жума

ДИНАМО — АНДИЖОН
ҚЎҚОН-1912 — ЛОКОМОТИВ
СУРХОН — АГМК
21 сентябрь, шанба
МЕТАЛЛУРГ — ПАХТАКОР
СЎҒДИЁНА — НАВБАҲОР
22 сентябрь, якшанба
БУНЁДКОР — ҚИЗИЛҚУМ
НАСАФ — БУХОРО

Ўзбекистон кубоги
1/2 финал (26 сентябрь)

21-тур
30 сентябрь, душанба

БУНЁДКОР — БУХОРО
АГМК — НАСАФ
ҚЎҚОН-1912 — МЕТАЛЛУРГ
1 октябрь, сешанба
НАВБАҲОР — ДИНАМО
ҚИЗИЛҚУМ — ЛОКОМОТИВ
ПАХТАКОР — СЎҒДИЁНА
2 октябрь, чоршанба
АНДИЖОН — СУРХОН

22-тур
18 октябрь, жума

МЕТАЛЛУРГ — СЎҒДИЁНА
ҚЎҚОН-1912 — ҚИЗИЛҚУМ
БУНЁДКОР — АГМК
19 октябрь, шанба
ЛОКОМОТИВ — БУХОРО
НАСАФ — АНДИЖОН
ДИНАМО — ПАХТАКОР
СУРХОН — НАВБАҲОР

20 октябрь, якшанба
Лига кубоги
1/2 финал (22 октябрь)

Ўзбекистон кубоги
Финал (26 октябрь)

23-тур
29 октябрь, сешанба

ҚИЗИЛҚУМ — МЕТАЛЛУРГ
СЎҒДИЁНА — ДИНАМО
30 октябрь, чоршанба
АНДИЖОН — БУНЁДКОР
БУХОРО — ҚЎҚОН-1912
31 октябрь, пайшанба
НАВБАҲОР — НАСАФ
ПАХТАКОР — СУРХОН
АГМК — ЛОКОМОТИВ

24-тур
4 ноябрь, душанба

МЕТАЛЛУРГ — ДИНАМО
ҚИЗИЛҚУМ — БУХОРО
ҚЎҚОН-1912 — АГМК
5 ноябрь, сешанба
БУНЁДКОР — НАВБАҲОР
АНДИЖОН — ЛОКОМОТИВ
НАСАФ — ПАХТАКОР
СУРХОН — СЎҒДИЁНА

25-тур
24 ноябрь, якшанба

БУХОРО — МЕТАЛЛУРГ
АГМК — ҚИЗИЛҚУМ
ДИНАМО — СУРХОН
НАВБАҲОР — ЛОКОМОТИВ
АНДИЖОН — ҚЎҚОН-1912
ПАХТАКОР — БУНЁДКОР
СЎҒДИЁНА — НАСАФ

26-тур
27 ноябрь, чоршанба
АНДИЖОН — ҚИЗИЛҚУМ
ЛОКОМОТИВ — ПАХТАКОР
НАСАФ — ДИНАМО
БУХОРО — АГМК
МЕТАЛЛУРГ — СУРХОН
ҚЎҚОН-1912 — НАВБАҲОР
БУНЁДКОР — СЎҒДИЁНА

Лига кубоги
Финал (30 ноябрь)